Szybko, tanio, ciepło – domy kanadyjskie w Polsce.

domy kanadyjskie

Budowa własnego domu to jedna z najważniejszych życiowych decyzji każdego człowieka. Trzeba przyznać, że jest to proces skomplikowany nie tylko ze względu na konieczność zapewnienia odpowiednio wysokich środków finansowych, ale również ogromnej ilości czasu, jaki zazwyczaj pochłania budowa typowego domu. Czy jest sposób, aby jednocześnie zmniejszyć koszty i skrócić do minimum proces całej budowy? Okazuje się, że jest i właśnie tego typu propozycję ma firma Kanadian.

Jej oferta to głównie tzw. domy kanadyjskie, czyli budynki oparte na szkieletowej konstrukcji drewnianej. To jest właśnie bardzo ciekawe rozwiązanie problemów związanych z wysokimi kosztami budowy i czasem realizacji.

Jak sama nazwa wskazuje technologia zawędrowała do nas z Kanady i USA, gdzie całkowicie dominuje w budownictwie. Trzeba przyznać, że dobrze wykonane tego typu obiekty są nie tylko znacznie tańsze od tradycyjnych murowanych, ale posiadają wszystkie parametry, jakimi muszą cechować się domy energooszczędne.

Warto wiedzieć, że domy kanadyjskie buduje się bardzo szybko, ponieważ technologia opiera się na prefabrykowanych elementach przygotowywanych wcześniej w firmie, które następnie już na budowie łączone są w jedną całość. Należy powiedzieć, że wystarczy dosłownie kilka miesięcy i dom jest oddany pod klucz. Dodajmy dom energooszczędny, który pozwala znacznie ograniczyć późniejsze, wysokie koszty związane z eksploatacją budynku.